PIĄTE KLASY NA WYCIECZCE W ZIELONEJ GÓRZE

Pierwszym punktem programu wycieczki, na którą wyruszyliśmy w piątek 5 listopada był Park Trampolin Skokoloco.  Na miejscu profesjonalni instruktorzy udzielili naszym uczniom kilku rad, przeprowadzili rozgrzewkę i czuwali nad bezpieczeństwem, by wszyscy mogli cieszyć się świetną zabawą. Pobyt w Skokoloco sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Oczywiście nie zabrakło konkurencji sprawnościowych, podczas których uczniowie zintegrowali się pomagając sobie wzajemnie w pokonywaniu przeszkód.  Skakaniu i radościom nie było końca. Po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu kalorii za bachusikami marsz!!! Żwawo i ochoczo wyruszyliśmy zielonogórskim deptakiem w poszukiwaniu zabawnych figurek. Spacer był okazją do świetnej zabawy oraz poznania Zielonej Góry, ponieważ członkowie „bachusikowej” rodziny kryją się w cieniu największych zabytków i atrakcji miasta. Następnie udaliśmy się do Planetarium Wenus, gdzie obejrzeliśmy centralne stanowisko poświęcone słynnemu astronomowi Johanesowi Keplerowi i sprawdzaliśmy siłę ciężkości działającą na nasze ciało na różnych planetach Układu Słonecznego i Księżyca. Planetarium jest obiektem wyjątkowym przede wszystkim dzięki zainstalowaniu ruchomej kopuły. Siedząc w wygodnych fotelach pod kopułą imitacji nieba, mogliśmy podziwiać galaktykę. Obserwowaliśmy układ gwiazd na niebie i wysłuchaliśmy informacji o wszechświecie. Z uwagą obejrzeliśmy seans 2D „Satelix”. Film pokazał nam, czym są sztuczne satelity, jak je odnaleźć oraz jaka będzie ich rola w przyszłości. To był wspaniale spędzony dzień. Wróciliśmy do domu pełni pozytywnych emocji, a przede wszystkim bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę o otaczającym nas świecie i wszechświecie.

Data dodania: 2021-11-15 21:12:24
Data edycji: 2021-11-15 21:16:19