EDUKACJA FILMOWA W KLASACH MŁODSZYCH

EDUKACJA  FILMOWA W KLASACH MŁODSZYCH

Innowacja jest przeznaczona dla klas 0 – 3 w roku szkolnym 2021/2022.

Nowatorskie w innowacji jest założenie, że dzieci będą uczestniczyć w Ogólnopolskim programie edukacji filmowej dla przedszkoli i szkół „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.
Istotnym czynnikiem uzasadniającym wprowadzenie innowacji jest poszerzenie wiedzy dziecka o kino i film oraz rozwijanie jego zainteresowań artystycznych.

Celem głównym innowacji jest:

• Wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym.
  • Umożliwienie dzieciom kontaktu z filmem i przygotowanie do jego odbioru.
  • Pobudzanie do działań twórczych, dostarczenie przeżyć emocjonalnych i estetycznych oraz umożliwienie prezentacji własnych dokonań.
  • Kształtowanie systemu wiadomości i umiejętności potrzebnych dziecku do poznawania i rozumienia świata, radzenia sobie w codziennych sytuacjach oraz do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacji.
  • Stymulowanie rozwoju mowy i języka tak, aby wszystkie dzieci w grupie osiągnęły umiejętność sprawnego komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi z bliższego i dalszego otoczenia.

Ta innowacja, to spełnienie oczekiwań zarówno ze strony dzieci jak i rodziców oraz możliwość rozwijania zainteresowań dzieci, wspomaganie ich rozwojowi intelektualnemu i społecznemu. Program innowacji nawiązuje do ogólnych założeń programowych dla edukacji przedszkolnej i edukacji wczesnoszkolnej.

Autorzy:  Małgorzata Moskwa, Mirosława Ryży, Iwona Trybulińska

Data dodania: 2022-01-04 21:13:22