DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Tygodniowy rozkład pracy świetlicy


Poniedziałek

zajęcia higieniczne, czytelnicze, sportowo - turystyczne

Wtorek

zajęcia wyrównywania, wiedzy, plastyczne, przyrodnicze

Środa

zajęcia techniczno - plastyczne, manualne, gry stolikowe

Czwartek

zajęcia wyrównywania wiedzy, muzyczne, rytmiczne

Piątek

zajęcia gospodarczo - porządkowe, naprawcze, gry i zabawy ruchowe

 

Plan pracy świetlicy


WRZESIEŃ

Poznajemy zwyczaje
Bezpieczna droga. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu.
Nasze sprawy – zwyczaje i tradycje naszej świetlicy – tworzymy samorząd.

PAŹDZIERNIK

Dary jesieni z sadu i ogrodu.
Nasz wychowawca / Święto KEN.
Dbamy o własne zdrowie jesienią.
Las i jego mieszkańcy
Imieniny Szkoły / Nasz Patron.

LISTOPAD

Pamiętajmy o tych, którzy odeszli.
11 LISTOPADA – Odzyskanie Niepodległości
Żegnamy odlatujące ptaki.
"Andrzejki" już blisko.

GRUDZIEŃ

Mikołaj w świetlicy.
Pomóżmy im przetrwać zimę.
Choinkowe radości.

STYCZEŃ

Na ten Nowy Rok. / Zimowy walczyk.
Kultura życia codziennego.
Dla Babuni i Dziadziusia.
Zimowy obrazek. / Hej! Na sanki koleżanki.

LUTY

H.Ch. Andersen – człowiek, który wyczarował najpiękniejsze baśnie.
Karnawał w świetlicy. „Zimo, zimo lubią cię wszystkie dzieci.
Żagań - moje miasto.

MARZEC

Praca kobiet w różnych zawodach. Sławne Polki.
Pierwsze zwiastuny wiosny.
Witaj wiosno. Dbamy o własne zdrowie.
Wiosna w polu i w ogrodzie.

KWIECIEŃ

Zdrowie i higiena. Światowy Dzień Służby Zdrowia.
Ludzie w bieli.
Wielkanoc – świętem wiosny i radości.
Kto o pisankach pamiętał miał kolorowe Święta?
Praca ludzi wzbogaca.

MAJ

Trzeci Maja.
Święto Flagi.
Książka moim przyjacielem.
Dbamy o własne zdrowie. Chcemy być asertywnymi - profilaktyka.
Kocham Cię Mamusiu z serduszka całego.

CZERWIEC

Święta Międzynarodowe-Dzień Dziecka.
Świat wokół nas.
Dziecko, jako uczeń i kolega. Wakacje tuż, tuż.

W świetlicy

W świetlicy od rana wre praca .Podczas zajęć plastycznych wykorzystaliśmy własne dłonie , aby utworzyć łodygę dla kwiatów.Prawda ,że fajny pomysł.A wykonanie jeszcze lepsze.Wiosnę przywołujemy pięknymi bukietami.

    

  

ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie  zapewniamy uczniom naszej szkoły zorganizowaną opiekę wychowawczą, wspomagamy szkołę w procesie dydaktyczno-wychowawczym dążąc do wszechstronnego rozwoju uczniów.W tym roku szkolnym świetlica szkolna czynna jest codziennie w godzinach 6:15-16:15. W tym czasie opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele świetlicy.

Dzieci mają możliwość odrobienia zadania domowego, odpoczynku po nauce, rozwijania swoich zainteresowań oraz przede wszystkim świetnej zabawy. Ponadto mogą one brać udział  w różnorodnych zajęciach: plastyczno-technicznych, ruchowych, sportowych, czytelniczych, logicznego i twórczego myślenia czy też komputerowych. W naszej Świetlicy świetnie się bawimy i uczymy.

Wszystkim dzieciom uczęszczającym do naszej świetlicy serdecznie dziękujemy wspólnie spędzony czas, za uśmiechy i zaangażowanie we wspólną zabawę. Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia oraz życzymy wspaniałej i bezpiecznej zabawy!

 

Nauczyciele Świetlicy

 

ŚWIĘTA NIETYPOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W naszej Świetlicy mamy wiele okazji do świętowania. Praktycznie do każdego dnia w kalendarzu przypisane jest jakieś święto. Wśród typowych świąt, które obchodzimy są  święta  patriotyczne, święta związane z tradycjami rodzinnymi, czy też  przyrodnicze. W tym roku włączyliśmy do planu pracy naszej świetlicy obchody świąt nietypowych. Mamy już za sobą Dzień Poczty oraz Dzień Jeża. Jak się okazało dzieci wykazały ogromne zainteresowanie tymi zajęciami i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, czego dowodem są wspaniałe prace, dyplomy oraz zdobyta wiedza. Z niecierpliwością czekamy  na kolejne święta…. typowe i nietypowe! 

Nauczyciele Świetlicy

              

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekcje geografii w świetlicy szkolnej

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej już od miesiąca aktywnie uczestniczą   w wymianie pocztówkowej między świetlicami z innych szkół i placówek. Od pani dyrektor pozyskali  widokówki  z wizerunkiem szkoły i znaczki Uczniowie  samodzielnie piszą życzenia na kartkach, naklejają znaczki a potem wysyłają do ,,świetliczaków'' z innych szkół. Kartki, które dotrą do  szkoły umieszczane są  na mapie Polski, która wisi w świetlicy szkolnej. Napisały do PSP nr 2 w Żaganiu już 33 szkoły(z 50 zadeklarowanych do tej pory) z różnych części Polski. Otrzymali życzenia z: Żółtańca, NowegoTomyśla, Raciborowic, Łuszczkowa, Pułtuska, Ciechanowa, Mławy, Czeladzi, Torunia, Mielca, Kruszyna, Bobrówka, Pyskowic, Bytomia, Szczecina (SP68), Przemyśla, Trzciannego, Borowia,Żywca,Mysiadła,Koszalina,Warszawy(SzkołaDwujęzyczna),Liszna,Paprotni,Mińsk,Obry, Wrocławia(SP113,SP118), Mysłowic, Radomia, Żarnowa Drugiego, Piekar Śląskich i Służewa. Teraz czekają z niecierpliwością na pozostałe szkoły, które zadeklarowały chęć wymiany pocztówkowej ze świetlicą. Organizatorem akcji jest pani D. Maćkowska i E.Grajek.     

Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - w szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta stała się miejscem obcym. Zasada działania tej akcji jest niezwykle prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych z okolic i miejscem szkół nadawców znaleźć mogą się pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa jest  nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. To też świetna sposobność by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otworzy dzieci na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewni radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki.

 D. Maćkowska

     

Licznik odwiedzin

Miesiąc 227

Ogółem 111550

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
1
0
5
2
Days
1
7
Hours
2
0
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.