DESIGNED BY OLWEBDESIGN

TRADYCYJNIE Z SZACHOWNICĄ!

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 11 LDKPANC w Żaganiu podtrzymujemy  tradycję nauki gry w szachy. Szachownicę i figury poznają  już najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych „Maczki” oraz „Wiewiórki”, które podczas oczekiwania na rodziców po zajęciach w przedszkolu zawiązały klub szachowy!

Beata Purwiel

 


 

TAKI KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU!

Karnawał w pandemii wglądał nieco inaczej niż zwykle. Nie zdecydowaliśmy się na bal, ale za to zorganizowaliśmy prezentacje strojów i sesję zdjęciową oraz wykonaliśmy autoportrety, a zabawy odbyły się ramach zajęć taneczno-ruchowych. Jak Wam się podoba tak forma zabawy?

Grupa O „b” –„Maczki”
w PSP nr 2 im. 11 LDKPANC  w Żaganiu
wych.: Beata Purwiel


 

NASZE PRZEDSZKOLAKI MAJĄ ZNAKI!

O działaniu innowacyjnym w wielkim skrócie:

Pomysł innowacji powstał po analizie funkcjonowania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu oddziałów przedszkolnych, które dotychczas określane były nazwą numeryczną. Realizacja innowacji „Przedszkolaki mają znaki!” pozwala dzieciom zidentyfikować się z grupą wiekową oraz odnaleźć w rzeczywistości szkolnej. Zintegrować je. W efekcie grupom nadano nazwy WIEWIÓRKI i MACZKI oraz opracowano logo, a każdy nasz przedszkolak: zna i rozumie nazwę grupy do której przynależy, planuje swoje działania w oparciu o instrukcje, jest twórczy, dzieli się pomysłami, wyraża siebie w formie werbalnej i artystycznej.

Beata Purwiel

 


 

ZABAWY PRZEDSZKOLNE

Nauka przez zabawę jest najlepszą formą poznawania, doświadczania i rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Każdego dnia odbywają się ciekawe zajęcia, dzięki którym dzieci mogą nabywać nowych umiejętności i wiadomości. W czasie zabaw swobodnych stwarzane są okazje do lepszej integracji, umiejętności  współpracy i zgodnej zabawy.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

W dniu 22.09.2017 odbyło się oficjalne powitanie jesieni w grupie 0C. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono, oraz otrzymały jesiennie opaski. Dzieci wspólnie z Panią Jesienią poznały, czym się charakteryzuje nowa pora roku. Odbyły się wspólne zabawy, tańce i śpiewanie piosenek. Po zabawach w sali odwiedziliśmy przedszkolaków z grupy 0A i 0B, by oznajmić przybycie jesieni.

 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 227

Ogółem 111550

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
1
0
5
2
Days
1
7
Hours
0
3
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.