TRADYCYJNIE Z SZACHOWNICĄ!

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 11 LDKPANC w Żaganiu podtrzymujemy  tradycję nauki gry w szachy. Szachownicę i figury poznają  już najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych „Maczki” oraz „Wiewiórki”, które podczas oczekiwania na rodziców po zajęciach w przedszkolu zawiązały klub szachowy!

Beata Purwiel

TAKI KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU!

Karnawał w pandemii wglądał nieco inaczej niż zwykle. Nie zdecydowaliśmy się na bal, ale za to zorganizowaliśmy prezentacje strojów i sesję zdjęciową oraz wykonaliśmy autoportrety, a zabawy odbyły się ramach zajęć taneczno-ruchowych. Jak Wam się podoba tak forma zabawy?

Grupa O „b” –„Maczki”
w PSP nr 2 im. 11 LDKPANC  w Żaganiu
wych.: Beata Purwiel

NASZE PRZEDSZKOLAKI MAJĄ ZNAKI!

O działaniu innowacyjnym w wielkim skrócie:

Pomysł innowacji powstał po analizie funkcjonowania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu oddziałów przedszkolnych, które dotychczas określane były nazwą numeryczną. Realizacja innowacji „Przedszkolaki mają znaki!” pozwala dzieciom zidentyfikować się z grupą wiekową oraz odnaleźć w rzeczywistości szkolnej. Zintegrować je. W efekcie grupom nadano nazwy WIEWIÓRKI i MACZKI oraz opracowano logo, a każdy nasz przedszkolak: zna i rozumie nazwę grupy do której przynależy, planuje swoje działania w oparciu o instrukcje, jest twórczy, dzieli się pomysłami, wyraża siebie w formie werbalnej i artystycznej.

Beata Purwiel

ZABAWY PRZEDSZKOLNE

Nauka przez zabawę jest najlepszą formą poznawania, doświadczania i rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Każdego dnia odbywają się ciekawe zajęcia, dzięki którym dzieci mogą nabywać nowych umiejętności i wiadomości. W czasie zabaw swobodnych stwarzane są okazje do lepszej integracji, umiejętności  współpracy i zgodnej zabawy.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

W dniu 22.09.2017 odbyło się oficjalne powitanie jesieni w grupie 0C. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono, oraz otrzymały jesiennie opaski. Dzieci wspólnie z Panią Jesienią poznały, czym się charakteryzuje nowa pora roku. Odbyły się wspólne zabawy, tańce i śpiewanie piosenek. Po zabawach w sali odwiedziliśmy przedszkolaków z grupy 0A i 0B, by oznajmić przybycie jesieni.