DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu w szkołach podstawowych w Żaganiu

Od września 2016r. w pięciu żagańskich podstawówkach rozpoczął się projekt „Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu w szkołach podstawowych w Żaganiu”, który skierowany jest do uczniów klas IV-VI w szkołach PSP nr 2,3,4,5,7
Projekt polega na stworzeniu warunków dla nauczania przyrody i matematyki, opartych na metodzie eksperymentu i obejmuje m.in. wyposażenie 5 szkolnych pracowni szkolnych w narzędzia do eksperymentalnego nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych, w tym stworzenie jednej MIĘDZYSZKOLNEJ

PRACOWNI PRZYRODNICZEJ na potrzeby eksperymentalnej "GIEŁDY POMYSŁÓW I DOŚWIADCZEŃ", która jest zlokalizowana w PSP 7.
Projekt ma kształtować i rozwijać kompetencje u 192 uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki poprzez realizację dodatkowych zajęć opartych na metodzie eksperymentu: "BADACZE
PRZYRODY" i "TROPICIELE MATEMATYCZNYCH ZAGADEK".  

 Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów ze względu na jego innowacyjne podejście do przekazywania wiedzy – nie są to zajęcia oparte na wykładzie nauczyciela, ale na samodzielnej pracy uczniów. Mają oni szansę sami przeprowadzić doświadczenia, eksperymenty, wyciągnąć wnioski a wszystko przy użyciu sprzętu, który został kupiony z udziałem współfinansowania ze środków Unii Europejskiej. Taka forma prowadzenia zajęć dodatkowych powoduje, że uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, stają się kreatywni i ciekawi odkrywania nowych zagadnień. Praca z nowoczesnym sprzętem daje im dużo radości i pozwala poczuć się jak prawdziwy odkrywca. Oby tak dalej!

W ramach projektu wsparcie otrzymali również nauczyciele. Polegało ono na doskonaleniu umiejętności  i kompetencji zawodowych 15 nauczycieli poprzez udział w szkoleniach pod hasłem „KREATYWNY NAUCZYCIEL".

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w części współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 226

Ogółem 111549

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
1
0
5
2
Days
1
5
Hours
5
5
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.