DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Poznajemy sekrety elektroniki i budujemy peryskopy!

Uczniowie klasy II b na zajęciach z projektu "Szkoły Kreatywnych Umysłów" rozwijają swoje uzdolnienia poznając sekrety elektroniki  - sprawdzają jak można połączyć ze sobą baterie żeby działał dzwonek, jak to się dzieje, że baterie potrafią wprawić w ruch wiatrak itd. Ciekawą lekcją była też budowa peryskopów i sprawdzenie, jak one działają.

Małgorzata Moskwa

"Przedsiębiorczość widziana oczami dziecka"

Uczniowie klasy II B w ramach projektu "Szkoły kreatywnych umysłów" przystąpili do Konkursu Małych Przedsiębiorców "Przedsiębiorczość widziana oczami dziecka". Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji przedsiębiorczości uczniów, kształtowanie nawyku racjonalnego gospodarowania pieniędzmi, promocja postaw przedsiębiorczości wśród uczniów oraz zdobywanie przez nich wiedzy z szeroko pojętej edukacji ekonomicznej. Zadanie polega na praktycznym zaplanowaniu wyjazdu edukacyjnego przez uczniów. Wszyscy bardzo chętnie współpracowali ze sobą i wspólnie wybrali wyjazd do Wrocławia do ZOO i Ogrodu Japońskiego. Była to wspaniała lekcja, a na wyniki czekamy do połowy kwietnia.

M. Moskwa

Jak zmierzyć wysokość Wieży Widokowej

W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów dzieci zastanawiały się w jaki sposób można zmierzyć długość bądź szerokość danego przedmiotu. Propozycje były różne. Mierzyliśmy więc długość i szerokość sali lekcyjnej krokami, stopami, słomkami konstrukcyjnymi oraz kołem do mierzenia odległości. Uczniowie poznali  pojęcia: metr i centymetr, a poznane jednostki miary wykorzystali do zmierzenia długości i szerokości pomieszczeń szkolnych, parapetów, przedmiotów codziennego użytku oraz wieży widokowej zbudowanej z klocków.

Mirosława Ryży

Lupka - peryskop, mikroskop

Uczniowie z klasy II b na dodatkowych zajęciach z SKU oglądali przez mikroskop owady w powiększeniu, a przez lupę - peryskop obserwowali dużego chrząszcza "poruszającego". Wszyscy byli bardzo zdziwieni, że taki mały przyrząd może tak powiększyć rzeczywisty obraz.

Małgorzata Moskwa

Do czego potrzebne są pieniądze?

Na powyższe pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie  w ramach zajęć SKU. Dzieci poznały dawne sposoby wymiany handlowej, a także próbowały za pomocą dostępnych środków zastosować w praktyce zasady handlu wymiennego. Na podstawie zgromadzonych monet prześledziły kształt, wygląd i wartość polskich monet dawniej i dziś. Poznały pojęcia: awers, rewers oraz sposoby zabezpieczania banknotów przed fałszerzami znak wodny, nitka zabezpieczająca, efekt kątowy Recto verso. Uczniowie wiedzą również, że w dzisiejszych czasach istnieją inne formy płatności, do których należą: karty płatnicze, przelewy, możliwość płacenia telefonem. Na zakończenie zajęć wszyscy mogli oddać się zakupowemu szaleństwu dzięki grze planszowej "Wielkie zakupy".

Mirosława Ryży

Licznik odwiedzin

Miesiąc 227

Ogółem 111550

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
1
0
5
2
Days
1
6
Hours
5
7
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.