Nasi finaliści konkursów przedmiotowych

W żadnej z żagańskich szkół podstawowych nie ma tylu finalistów konkursów przedmiotowych, co w Dwójce.

Zakończył się etap rejonowy konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych województwa lubuskiego. Uczniowie mieli okazję popisać się swoją wiedzą z pięciu przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, historii i przyrody.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 jako jedyna z żagańskich szkół może poszczycić się aż sześcioma miejscami w etapie finałowym czterech konkursów. Najlepiej poradził sobie Filip Wielgosz, który zakwalifikował się do finału konkursu z języka polskiego, historii i przyrody. Zaraz za nim uplasowała się Wanessa Świerkowska, finalistka konkursu z języka polskiego i matematyki. W konkursie wojewódzkim z języka polskiego weźmie również udział Oliwia Siemiatowska.

Uczniów przygotowywały nauczycielki: Iwona Darowska z języka polskiego i historii, Małgorzata Ponikowska – Knap z języka polskiego, Joanna Timoszyk z matematyki i Ewa Gzyl z przyrody.

Finalistom życzymy dalszych sukcesów!

Iwona Darowska