SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Jagoda Błażałek, uczennica klasy VIII, zakwalifikowała się do finału konkursu „Czytanie warte zachodu”. Jest to konkurs wojewódzki, organizowany po raz szósty, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty- Ewy Rawy. Do II etapu przystąpiło 91 uczestników z czego 25 uzyskało liczbę punktów dającą kwalifikację do ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim.

Jagodzie gratulujemy i trzymamy kciuki

WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH – ETAP REJONOWY

Dominik ROTARSKI –  miejsce 67 na 120

MATEMATYKA

Anna JOPEK –  miejsce 17 na 151

Paweł WOŁCZEK –  miejsce 54 na 151

FIZYKA

Anna JOPEK –  miejsce 15 na 34

Paweł WOŁCZEK –  miejsce 25 na 34

JĘZYK ANGIELSKI

Jagoda BŁAŻAŁEK –  miejsce 90 na 94

Martyna HAWRYLUK –  miejsce 92 na 94

Anna JOPEK –  miejsce 94 na 94

BIOLOGIA

Anna JOPEK – miejsce 45 na 57

Jagoda BŁAŻAŁEK –  miejsce 49 na 57

CHEMIA

Anna JOPEK –  miejsce 10 na 24

Sukces fizyków

08.12.2018 r. W Instytucie Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki ,,Odyseja Kosmiczna”. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SNaFi pod patronatem Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Dwoje uczniów naszej szkoły Anna Jopek i Paweł Wołczek (oboje z klasy VIII a) wzięli udział w finale i tym samym wywalczyli tytuł finalistów. W finale uczniowie rozwiązywali test wiedzy i przygotowywali doświadczenia. Finalistów do konkursu przygotował nauczyciel fizyki Pan Zbigniew Wróblewski

Mikołaj Sidor laureatem VI Żagańskiej Kuźni Talentów

03.03.2016 r. w Centrum Kultury w Żaganiu odbył się Dziecięcy I Młodzieżowy Festiwal Piosenki. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy Va Mikołaj Sidor. Przepięknie wykonał dwie piosenki: "Nie przeszkadzać" i "Miłość stanęła w drzwiach", którymi wyśpiewał tytuł laureata festiwalu.

Gratulujemy!!!

Jolanta Ginter