Mikołaj Sidor laureatem VI Żagańskiej Kuźni Talentów

03.03.2016 r. w Centrum Kultury w Żaganiu odbył się Dziecięcy I Młodzieżowy Festiwal Piosenki. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy Va Mikołaj Sidor. Przepięknie wykonał dwie piosenki: "Nie przeszkadzać" i "Miłość stanęła w drzwiach", którymi wyśpiewał tytuł laureata festiwalu.

Gratulujemy!!!

Nasi finaliści konkursów przedmiotowych

W żadnej z żagańskich szkół podstawowych nie ma tylu finalistów konkursów przedmiotowych, co w Dwójce.

Zakończył się etap rejonowy konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych województwa lubuskiego. Uczniowie mieli okazję popisać się swoją wiedzą z pięciu przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, historii i przyrody.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 jako jedyna z żagańskich szkół może poszczycić się aż sześcioma miejscami w etapie finałowym czterech konkursów. Najlepiej poradził sobie Filip Wielgosz, który zakwalifikował się do finału konkursu z języka polskiego, historii i przyrody. Zaraz za nim uplasowała się Wanessa Świerkowska, finalistka konkursu z języka polskiego i matematyki. W konkursie wojewódzkim z języka polskiego weźmie również udział Oliwia Siemiatowska.

Uczniów przygotowywały nauczycielki: Iwona Darowska z języka polskiego i historii, Małgorzata Ponikowska – Knap z języka polskiego, Joanna Timoszyk z matematyki i Ewa Gzyl z przyrody.

Finalistom życzymy dalszych sukcesów!

Iwona Darowska

Julia Wróblewska laureatką konkursu plastycznego "Bądź bezpieczny na drodze"

Stowarzyszenie "Grupa 4x4", Bewa Team przy współpracy Burmistrza Żagania, Burmistrza Szprotawy, Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu oraz przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego byli organizatorami konkursu plastycznego pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs prowadzony był jako wydarzenie towarzyszące rajdowi Baja InterCars Szprotawa-Żagań, który odbył się w dniach 23-25 października na terenie gmin poligonu żagańskiego i gminy Szprotawa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy miasta Żagania oraz Szprotawy. Julia została finalistką tego konkursu i uzyskała tytuł laureata.

Gratulujemy ! ! !

Wokalne sukcesy Martynki Hawryluk i Mikołaja Sidora

19.05.2015 r. podczas 12 Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Piosenka budzi się wiosną" w Siecieborzycach uczniowie: Martyna Hawryluk z klasy IIIa, Mikołaj Sidor z klasy IVa i Zuzanna Jurkiewicz z VIa godnie reprezentowali naszą szkołę. Martynka i Mikołaj wyśpiewali wyróżnienia i otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.