Konkurs czytelniczy #cojaczytam #wolnelektury

#cojaczytam #wolnelektury

KONKURS

Lubicie czytać książki i chcecie zachęcić do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa.

Możecie użyć różnych metod i sposobów- mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy.

Pamiętajcie, że kampania musi być przez Was promowana w serwisach społecznościowych ( np. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne), a w publikowanych postach na jej temat musicie używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury .

Szczegóły konkursu na stronie wolnelektury.pl lub w bibliotece szkolnej.

Liga ortograficzna - kwiecień 2015 r.

LIGA ORTOGRAFICZNA - KWIECIEŃ 2015 r. (rz- ż, ó- u, ch- h)

KL.IV

Wyrazy do zapamiętania: 1. rześka 2. mucha 3. Honorata 4. żwawo 5. wiewiórki 6. Grześ 7. orzechy 8. chórzystka 9. mrówki 10. żuki

KL.V

Wyrazy do zapamiętania: 1. Henryk 2. Hanna 3. wehikuł 4. khaki 5. przyjaciółka 6. podróżował 7. chryzantemy 8. robotów 9. Michalina 10. córka 11. róże 12. towarzyszka

KL.VI

Wyrazy do zapamiętania: 1. Grzegorz 2. główka 3. brzęczące 4. rojów 5. pszczół 6. nozdrza 7. oścież 8. wdychać 9. świeże 10. rozmarzył się 11. wichura 12. huk 13. powrócił 14. rzeczywistość

LIGA ORTOGRAFICZNA – marzec 2015 r.

Pisownia wyrazów z "nie"

Wyrazy do wyćwiczenia :

Klasa IV

Niewysoki, nieskładnych, niezbyt, nietaktownie, nieśmiałą, niechęcią, nieprzyjemnie, nie omijał, nie było, nieziemsko

Klasa V

Klasa VI

Niedawno, nie tylko, nie najmądrzejszy, nie muszą, niewysoki, nieskładnych, niezbyt, nietaktownie, nieśmiałą, niechęcią, nieprzyjemnie, nie omijał, nieuwaga, niemożliwa