Lekarz to nasz przyjaciel

Dzieci z oddziału 0C w minionym tygodniu miały możliwość zapoznawania się z różnymi zawodami. Jednymi z takich zajęć były dotyczące zawodu lekarza. Maluszki doskonale wiedzą, jak przebiega wizyta u lekarza i chętnie wypowiadają się na temat tych spotkań. Wychowawczyni zaprezentowała dzieciom wierszyk o lekarzu, a następne różne akcesoria lekarskie. Dzieci mogły posłuchać jak brzmi ich oddech oraz posłuchać bicia swojego serduszka. Obserwowały, jak bada się ciśnienie krwi u dorosłej osoby, oglądały przedmioty służące do opatrywania ran np. bandaże, gaziki i plastry. Na koniec każde mogło poczuć się, jak lekarz i przebrać w ubranie ratownicze oraz stetoskop.