DESIGNED BY OLWEBDESIGN

ZABAWY PRZEDSZKOLNE

Nauka przez zabawę jest najlepszą formą poznawania, doświadczania i rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Każdego dnia odbywają się ciekawe zajęcia, dzięki którym dzieci mogą nabywać nowych umiejętności i wiadomości. W czasie zabaw swobodnych stwarzane są okazje do lepszej integracji, umiejętności  współpracy i zgodnej zabawy.

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

W dniu 22.09.2017 odbyło się oficjalne powitanie jesieni w grupie 0C. Wszystkie dzieci ubrały się na czerwono, oraz otrzymały jesiennie opaski. Dzieci wspólnie z Panią Jesienią poznały, czym się charakteryzuje nowa pora roku. Odbyły się wspólne zabawy, tańce i śpiewanie piosenek. Po zabawach w sali odwiedziliśmy przedszkolaków z grupy 0A i 0B, by oznajmić przybycie jesieni.

 

Mycie zębów

W dniu 26.10.2017 grupę 0c odwiedziła pielęgniarka szkolna – Pani Barbara Backiel. Objaśniła dzieciom, jak ważne jest codziennie  mycie zębów. Dzięki pomocy dydaktycznej pokazała prawidłowe mycie zębów. Następnie przystąpiliśmy do części praktycznej. Spotkanie pozwoliło dobrze poznać zasady mycia zębów, powody dla których należy odpowiednio dbać o uzębienie.

 

Zabawa Halloween

W dniu 30.10.2017 odbyła się w sali przedszkolaków z 0C zabawa hallowenowa, na którą zaproszono grupy 0A i 0B. Kto chciał mógł przebrać się w kostium hallowenowy. Na początku dzieci prezentowały swoje stroje, opisując za kogo się przebrali. W kolejnej części zaproszono dzieci do wspólnych zabaw tanecznych i rytmicznych. Po tańcach, chętne dzieci, mogły wykazać się w kilku konkurencjach zręcznościowych. Na zakończenie czarowaliśmy z chustą i piłką. Oczywiście dla zmęczonych tancerzy został przygotowany słodki i owocowy poczęstunek. Zabawa była wspaniała!

 

Wycieczka do Powiatowej Komendy Policji

W październiku dzieci z grupy 0B i 0C udał się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji w Żaganiu. Miały możliwość obserwowania pracy policjantów, zwiedzania pomieszczeń służbowych, rozmowy z p. Moniką Brodą, oglądania aresztu (bez aresztantów), zabaw na strzelnicy oraz siłowni. Zobaczyły, że praca policjantów jest bardzo ważna oraz, że są przyjaciółmi wszystkich dzieci.

 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 521

Ogółem 108061

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
9
4
6
Days
0
0
Hours
2
7
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.