Wróżby andrzejkowe

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2016 przedszkolaki z grupy 0C świętowały Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Brązowy. Każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka i zaprezentowało go na forum grupy. Były zabawy z misiami, tańce i praca plastyczna zapoznająca dzieci z kolorem brązowym – miś.

Dzień Pomarańczowy

W dniu 28.10.2016 odbył się kolejny Dzień Koloru – pomarańczowy. Został połączony z Dniem Dyni. Przedszkolaki z grupy 0C ubrały się na tę okazję w pomarańczowe bluzeczki oraz przyniosły pomarańczowe zabawki. Odbył się wielki turniej toczenia dyni, zabawa „Podaj dynię”, a także wspólne wykonanie dyni na konkurs. Dzieci zrobiły z dyni wielkiego, kolorowego pająka o imieniu „Zośka”. W czasie drążenia dyni dzieci dowiedziały się, że jest to świetne warzywo na zupę, a pestki które wyciągaliśmy po wysuszeniu są pyszną przekąską. Zabawa była super!

Zabawy w szkolnej sali zabaw

W każdy czwartek dzieci z oddziału 0C uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach rozwijających ich sprawność ruchową. Dzięki bogatemu wyposażeniu sali mogą wesoło i pożytecznie spędzać czas. Ćwiczymy dużą motorykę, równowagę, chwyt, prawidłową postawę ciała. Po zajęciach budujemy niesamowite budowle z wielkich klocków, bawimy się piłkami sensorycznymi i bujamy na bujaku.

Lekarz to nasz przyjaciel

Dzieci z oddziału 0C w minionym tygodniu miały możliwość zapoznawania się z różnymi zawodami. Jednymi z takich zajęć były dotyczące zawodu lekarza. Maluszki doskonale wiedzą, jak przebiega wizyta u lekarza i chętnie wypowiadają się na temat tych spotkań. Wychowawczyni zaprezentowała dzieciom wierszyk o lekarzu, a następne różne akcesoria lekarskie. Dzieci mogły posłuchać jak brzmi ich oddech oraz posłuchać bicia swojego serduszka. Obserwowały, jak bada się ciśnienie krwi u dorosłej osoby, oglądały przedmioty służące do opatrywania ran np. bandaże, gaziki i plastry. Na koniec każde mogło poczuć się, jak lekarz i przebrać w ubranie ratownicze oraz stetoskop.