Doradztwo zawodowe- klasa 5a

Gdzie powstała pierwsza pizza? Skąd nazwa pizzy Margherita ? Na te i inne pytania uczniowie kl.V A odpowiadali  pracownikom Pizzerii Mafia  podczas kolejnego spotkania pod hasłem ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie'' .Uczniowie z uwagą słuchali opowieści  o żagańskiej pizzerii, poznali specyfikę pracy w tym miejscu ,oraz zawody ludzi tam pracujących. Piątoklasiści chętnie zadawali pytania pracownikom lokalu.. Po dawce zdobytej wiedzy przyszedł czas na mały relaksik  z pyszną lemoniadą   i ulubioną pizzą. Pachniało, smakowało, rozweseliło.

D.M.

Ósmoklasiści z wizytą w żagańskim liceum "Banachu"

05 marca 2019r. uczniowie klasy 8a, w ramach zajęć  doradztwa zawodowego, pod opieką pani Doroty Maćkowskiej i Iwony Darowskiej przemierzali korytarze jednej  z żagańskich szkół średnich. Swój spacer ósmoklasiści rozpoczęli od Liceum Ogólnokształcącego ,słynnego  żagańskiego Banacha. Oprowadzała  po szkole przemiła pani pedagog A. Delost . Uczniowie poznali kierunki kształcenia w liceum, profile klas, zwiedzali gabinety m. innymi  j. polskiego, geograficzny,  j. angielskiego , historii, pedagoga szkolnego Podpatrzyli również fragment lekcji wychowania fizycznego. Ciekawość wzbudził szkolny radiowęzeł, tabla przedstawiające projekty ,w których uczestniczą uczniowie szkoły ,gabloty       z licznymi trofeami ,które zdobyli uczniowie w różnych konkursach. Aula żagańskiego Banacha była miejscem na krótką refleksję .Uczniowie zwiedzając szkołę poznali  opinie obecnych uczniów  i  kadry pedagogicznej na temat  szkoły. Uczniowie dowiedzieli się także ,że pani Dorota i pani Iwona są absolwentkami LO w Żaganiu. Było ciekawie i jak zwykle wesoło. Wszyscy uczniowie otrzymali foldery reklamowe szkoły.

D. M.

Doradztwo zawodowe - klasa 6a

Klasa VI A poznaje świat zawodów. Wizyta w pizzerii Mafia była udana .Uczniowie poznali  zakres czynności  barmana, kelnera ,kierowcy i menedżera  lokalu. Spróbowali pysznej lemoniady ,zamówili ulubione pizze. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w tym lokalu ,ale jak dodali,  nie ostatnia. Wszystko smakowało  i zadziwiało jednocześnie. Nie przypuszczali ,że praca w pizzerii jest tak odpowiedzialna.

D. M.

Doradztwo zawodowe

Żagańska Dwójeczka rozpoczęła cykl zajęć w ramach orientacji zawodowej i doradztwa zawodowego pod hasłem Cudze chwalicie -swego nie znacie. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pizzy wszyscy uczniowie naszej szkoły odwiedzą pizzerię Mafia, z którą współpracujemy już od kilku lat .Najmłodsi uczniowie mają szansę  zdobyć  tytuł Kuchcika Mafii, własnoręcznie wykonać pizzę ,dobrać ulubione składniki na pizzę, zjeść pyszną pizzę samodzielnie wykonaną i  wypić zdrowy koktajl. Uczniowie kl.4-8 poznają szczegółowo tajniki pracy osób zatrudnionych w pizzerii, kwalifikacje zatrudnionych osób, specyfikę pracy piecowego, kucharza, barmana, kelnerki  i managera lokalu. Ustalą skład pizzy, którą pod ich okiem wykona i upiecze piecowy.                      Po upieczeniu nastąpi degustacji przygotowanych smakołyków. Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest pani Dorota Maćkowska ,nauczyciel doradztwa zawodowego w szkole.

Na fotografii kl.6b poznaje tajniki pracy w pizzerii.  Mniam ,uwierzcie mi pachniało cudownie ,a smakowało jeszcze lepiej.

D. Maćkowska