Targi Edukacji i Pracy w "żagańskim banachu"

Dzisiejsze spotkanie uczniów kl.7 i kl.8 na Targach Edukacyjnych.Było smacznie, ciekawie ,tłoczno i bardzo ciepło.Uczniowie zapoznali się z ofertą szkół ponadpodstawowych powiatu żagańskiego,poznali też oferty przedstawiciele żagańskich pracodawców :policji ,straży pożarnej,wojska, banków oraz przedsiębiorców.Nawet niektórzy uczniowie swoje wrażenia opowiadali redaktorom lokalnych gazet.

D. M.

Wizyta strażaka

Wizyta strażaka w klasie 8 i 1b. Pan Sebastian starszym uczniom przedstawił zasady przyjmowania kandydatów do straży pożarnej oraz jakie warunki muszą być spełnione przez młodego człowieka. U młodszych uczniów opowiadał o bezpieczeństwie i roli strażaków w społeczeństwie. Chętni uczniowie przymierzali sprzęt strażacki. Działanie koordynowała p. Milena Żelazek-Horodyska

Doradztwo zawodowe- klasa 5a

Gdzie powstała pierwsza pizza? Skąd nazwa pizzy Margherita ? Na te i inne pytania uczniowie kl.V A odpowiadali  pracownikom Pizzerii Mafia  podczas kolejnego spotkania pod hasłem ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie'' .Uczniowie z uwagą słuchali opowieści  o żagańskiej pizzerii, poznali specyfikę pracy w tym miejscu ,oraz zawody ludzi tam pracujących. Piątoklasiści chętnie zadawali pytania pracownikom lokalu.. Po dawce zdobytej wiedzy przyszedł czas na mały relaksik  z pyszną lemoniadą   i ulubioną pizzą. Pachniało, smakowało, rozweseliło.

D.M.

Ósmoklasiści z wizytą w żagańskim liceum "Banachu"

05 marca 2019r. uczniowie klasy 8a, w ramach zajęć  doradztwa zawodowego, pod opieką pani Doroty Maćkowskiej i Iwony Darowskiej przemierzali korytarze jednej  z żagańskich szkół średnich. Swój spacer ósmoklasiści rozpoczęli od Liceum Ogólnokształcącego ,słynnego  żagańskiego Banacha. Oprowadzała  po szkole przemiła pani pedagog A. Delost . Uczniowie poznali kierunki kształcenia w liceum, profile klas, zwiedzali gabinety m. innymi  j. polskiego, geograficzny,  j. angielskiego , historii, pedagoga szkolnego Podpatrzyli również fragment lekcji wychowania fizycznego. Ciekawość wzbudził szkolny radiowęzeł, tabla przedstawiające projekty ,w których uczestniczą uczniowie szkoły ,gabloty       z licznymi trofeami ,które zdobyli uczniowie w różnych konkursach. Aula żagańskiego Banacha była miejscem na krótką refleksję .Uczniowie zwiedzając szkołę poznali  opinie obecnych uczniów  i  kadry pedagogicznej na temat  szkoły. Uczniowie dowiedzieli się także ,że pani Dorota i pani Iwona są absolwentkami LO w Żaganiu. Było ciekawie i jak zwykle wesoło. Wszyscy uczniowie otrzymali foldery reklamowe szkoły.

D. M.