Praca strażaka

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu odbywają się zajęcia warsztatowe dla dziesięcioosobowej grupy uczniów "Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości". Warsztaty prowadzone są w ramach realizacji projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji kluczowych uczniów PSP 1 i PSP2 w Żaganiu".

Podczas tych zajęć uczniowie poznają specyfikę różnych zawodów, które mogą wykonywać w przyszłości. Dzięki współpracy ze strażakami i prezentacji panów: P. Grzymały, T. Roszkowskiego i K. Kominka w KPPSP w Żaganiu, uczniowie klas IV-VI zdobyli wiele informacji i doświadczeń na temat ich pracy.

Beata Purwiel