W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu realizowany jest projekt "Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji kluczowych u uczniów PSP1 i PSP2 w Żaganiu". Projekt skierowany jest do uczniów klas IV - VI, a zajęcia realizowane będą w okresie od października 2013 do czerwca 2014.

W ramach przedsięwzięcia organizowane są zajęcia wyrównawcze (matematyka, j. polski, j. angielski), zajęć rozwijające dla uczniów wyróżniających się (matematyka, przyroda, j. angielski), zajęcia dla osób niepełnosprawnych, zajęcia terapeutyczne, warsztaty psychologiczno-pedagogiczne oraz lekcje przedsiębiorczości.