Niezwykli goście

Uczestnicy warsztatów Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości gościli Pana Daniela Marchewkę - Burmistrza Miasta Żagania i Pana Zbigniewa Białkowskiego - Naczelnika Wydziału Oświaty. Przeprowadzili z gośćmi wywiad. Treść została autoryzowana i pojawi się w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej „Spoko”. Zachęcamy do przeczytania.

Opiekun DAP

Beata Purwiel

Wycieczka do Wrocławia

22 maja 2014 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia dla uczestników projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji kluczowych u uczniów PSP 1 i PSP2 w Żaganiu". We Wrocławiu uczniowie rozpoczęli pobyt od dwugodzinnego zwiedzania Ogrodu Botanicznego. Następnie spacerem udali się na Plac Solny, a potem do Humanitarium. Tam od 15:00 dzieci uczestniczyły w ciekawych dwugodzinnych warsztatach doświadczalnych.

Beata Purwiel

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego w klasach VI

Uczniowie podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego doskonalą swoje umiejętności w pisaniu, czytaniu, korzystaniu z informacji, jak również uczą się koordynować pracę "oko - ręka". Poniżej relacja fotograficzna z zajęć, na których uczniowie pracowali w zeszytach Ortograffiti.

Małgorzata Ponikowska - Knap