Kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli - Obszar nr 4

W celu podnoszenia kwalifikacji nauczycielki z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w kursie doskonalącym z zakresu edukacji ruchowej i muzycznej "Tańce liniowe, zumbowe i nie tylko dla dzieci" (ODN w Zielonej Górze).

Program obejmował:

- Poznanie nowych, prostych i modnych układów tanecznych i tańców.

- Podstawowe, taneczne formy ruchowe do muzyki: znanej, współczesnej, porywającej, słuchanej i lubianej przez dzieci.

Zdobyta wiedza z pewnością przyczyni się do urozmaicenia zajęć i pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Monika Lis, Marta Susfał

Bawimy się razem - Obszar nr 8

Nietypowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się w oddziale przedszkolnym w grupie 0b.

W tym dniu, wszystkie kobiety i kobietki otrzymały w prezencie dużą porcję ruchu i świetną zabawę. Były zabawy przy muzyce i zabawy ruchowe. Przez cały czas panowała pogodna, pełna humoru atmosfera. Wszystkim bardzo podobała się wspólna zabawa.

Scenariusz zajęć

Marta Susfał

Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z nietypowymi przyborami - gąbkami - Obszar nr 1

Zajęcie zostało przeprowadzone z przedszkolakami z grupy 0b. Tym razem dzieci nie korzystały z tradycyjnych przyborów gimnastycznych. Miały do dyspozycji gąbki do mycia. Zaproponowane zabawy i ćwiczenia sprawiły dzieciom wiele radości.
Na koniec przedszkolaki poprosiły o powtórzenie zajęć.

Scenariusz zajęć

Marta Susfał