"Wędrówki Energooszczędnej Żarówki"

Pierwszaki z klasy IB w ramach programu Planeta Energii, wcieliły się w aktorów by zagrać w bajce "Wędrówki Energooszczędnej Żarówki". Zaproszone dzieci z Miejskiego Przedszkola NR 2 i Miejskiego Przedszkola Nr 5 mogły posłuchać jak ważne jest szanowanie naszej Planety Ziemi i oszczędzanie energii. Po wspólnej zabawie każde dziecko zostało obdarowane żółtym balonikiem na znak ciepłego światełka, które mogły zabrać do domu.

Żelazek-Horodyska Milena

Doświadczenia z balonami

Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. Uczniowie klasy IB mieli możliwość poznania, co to energia statyczna bawiąc się i eksperymentując z balonami.

Żelazek-Horodyska Milena

Żarówkowe dekoracje

7 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie przy choince – zajęcia otwarte dla dzieci i ich rodziców.  Pierwszaki wspólnie ze swoimi rodzicami miały okazję wykazać się pomysłowością i kreatywnością tworząc przepiękne ozdoby z żarówek. W dobrych i radosnych nastrojach wspólnie ubrana została choinka, która ozdabia naszą klasę.

Bardzo dziękuję rodzicom za mile spędzony czas.

Gdzie jest prąd?

Klasa I b wybrała się na bardzo ciekawy spacer po Żaganiu. Naszym głównym celem było odnalezienie wszystkich urządzeń, które do swojej pracy potrzebują korzystać z prądu.  Po wyczerpującym spacerze stwierdziliśmy, że prąd spacerował razem z nami. Wokół nas jest go bardzo dużo urządzeń potrzebujących zasilania.  Kolejnym zadaniem dzieci było narysowanie świata bez prądu.

Od łuczywa do żarówki

W poniedziałkowy dzień pierwszaki z klasy Ib uczyły się o historii powstawania żarówki. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sposobami oświetlenia i różnymi źródłami światła.

Został zrealizowany temat „ Od łuczywa do żarówki energooszczędnej”.