Nie pal przy mnie!

Przedszkolaki z grupy OC podczas zajęć realizujących założenia programu Czyste powietrze wokół nas uświadomiły sobie, jaki negatywny wpływ na ich organizm ma dym z papierosów. Wspólnymi siłami stworzyły plakat o tematyce "Nie pal przy mnie".

Milena Żelazek-Horodyska

Maskotka Dinuś

Dzieci z grupy OC po wysłuchaniu historyjki Dinusia i słowami piosenki wzięły się do pracy plastycznej. Każdy przedszkolak wykleił i pomalował swojego Dinusia maskotkę programu "Czyste powietrze wokół nas".

Milena Żelazek-Horodyska

Co dymi?

Przedszkolaki z grupy OB i OC wybrały się na wycieczkę w celu poszukiwania - co dymi? Na jeden dzień dzieci zamieniły się w obserwatorów przyrody. Dzieci były bardzo zaangażowane w całe przedsięwzięcie i aktywnie uczestniczyły w poszukiwaniach.

Milena Żelazek-Horodyska, Marta Susfał

Czyste Powietrze Wokół Nas

Założenia programu:

• ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego
  • program adresowany jest do dzieci pięcioletnich i sześcioletnich, z udziałem rodziców i opiekunów
  • program stanowi pierwsze ogniwo  w cyklu programów  antytytoniowych
  • charakter profilaktyczny programu, ale przede wszystkim jego celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi
  • może być rozszerzony na środowisko lokalne

Cele główne programu:

• wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy
  • zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają

w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń