Akademia Czystych Rąk

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły z klasy II b i klas IV a i IV b pod kierunkiem pani Małgorzaty Moskwa i pani Joanny Uchman przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex.
Głównym celem zajęć było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami. Uczniowie tych klas uczestniczyli w blokach zajęciowych w oparciu o materiały edukacyjne wzbogacone o treści multimedialne i spotkanie z pielęgniarką szkolną. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne tak, aby przybliżyć uczniom temat higieny rąk w jak najbardziej przyjazny sposób. Po zakończonych zajęciach dokonano podsumowania programu w formie wystawy prac plastycznych i pamiątkowych zdjęć.

Małgorzata Moskwa