Jak zmierzyć wysokość Wieży Widokowej

W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów dzieci zastanawiały się w jaki sposób można zmierzyć długość bądź szerokość danego przedmiotu. Propozycje były różne. Mierzyliśmy więc długość i szerokość sali lekcyjnej krokami, stopami, słomkami konstrukcyjnymi oraz kołem do mierzenia odległości. Uczniowie poznali  pojęcia: metr i centymetr, a poznane jednostki miary wykorzystali do zmierzenia długości i szerokości pomieszczeń szkolnych, parapetów, przedmiotów codziennego użytku oraz wieży widokowej zbudowanej z klocków.

Mirosława Ryży