DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Do czego potrzebne są pieniądze?

Na powyższe pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie  w ramach zajęć SKU. Dzieci poznały dawne sposoby wymiany handlowej, a także próbowały za pomocą dostępnych środków zastosować w praktyce zasady handlu wymiennego. Na podstawie zgromadzonych monet prześledziły kształt, wygląd i wartość polskich monet dawniej i dziś. Poznały pojęcia: awers, rewers oraz sposoby zabezpieczania banknotów przed fałszerzami znak wodny, nitka zabezpieczająca, efekt kątowy Recto verso. Uczniowie wiedzą również, że w dzisiejszych czasach istnieją inne formy płatności, do których należą: karty płatnicze, przelewy, możliwość płacenia telefonem. Na zakończenie zajęć wszyscy mogli oddać się zakupowemu szaleństwu dzięki grze planszowej "Wielkie zakupy".

Mirosława Ryży

Licznik odwiedzin

Miesiąc 31

Ogółem 99051

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
6
5
0
Days
0
9
Hours
5
1
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.