Do czego potrzebne są pieniądze?

Na powyższe pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie  w ramach zajęć SKU. Dzieci poznały dawne sposoby wymiany handlowej, a także próbowały za pomocą dostępnych środków zastosować w praktyce zasady handlu wymiennego. Na podstawie zgromadzonych monet prześledziły kształt, wygląd i wartość polskich monet dawniej i dziś. Poznały pojęcia: awers, rewers oraz sposoby zabezpieczania banknotów przed fałszerzami znak wodny, nitka zabezpieczająca, efekt kątowy Recto verso. Uczniowie wiedzą również, że w dzisiejszych czasach istnieją inne formy płatności, do których należą: karty płatnicze, przelewy, możliwość płacenia telefonem. Na zakończenie zajęć wszyscy mogli oddać się zakupowemu szaleństwu dzięki grze planszowej "Wielkie zakupy".

Mirosława Ryży