DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Zbiórka Pancerniaków

Cotygodniową zbiórkę uświetniła p. Ania vel druhna Ania, która uczyła harcerzy pięknego śpiewu przy gitarowym akompaniamencie. Dziękujemy ❤️ ⚜
Pancerniacy zdobyli też nową wiedzę z zakresu rozpalania ogniska 🔥 Druh Konrad przyniósł krzesiwo i mieli okazję spróbować w ten sposób wskrzesić płomienie. Lekko nie było 😉 Za to potem kiełbaski, ziemniaki, chleb, bułki i pianki znikały w mgnieniu oka 😁😊

 

  

Szkolenie z pierwszej pomocy

Dh Milena zaprosiła p. Sebastiana Horodyskiego, zawodowego starażaka, by przeprowadził szkolenie z pierwszej pomocy. Pan Sebastian przyniósł profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, zaprezentował jak należy przeprowadzić resuscytację i przystąpiliśmy do ćwiczeń. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz by robić to bez obaw, ponieważ możemy uratować ludzkie życie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy p. Sebastiana i jego umiejętności. Bardzo dziękujemy harcerskim: Ale cze! Ale cze! Ale czekolada się należy!!! Druhnie Milence dziękujemy za wspaniały pomysły i organizację zajęć! Czuwaj!

      

Pancerniaki

W dniu 18.10.2018 w naszej szkole została zawiązana drużyna harcerska. O tego momentu spotykamy się zawsze w piątki o 15:30, by wspólnie tworzyć krąg przyjaciół. W tym udało nam się poznać pierwsze tajniki musztry harcerskiej, symbole, piosenki, wiele gier i zabaw, uczyć współpracy i trenować siły fizyczne. Poznaliśmy inne drużyny harcerskie zgromadzone w Hufcu Żary i byliśmy na wspólnej wigilii harcerskiej. W bieżących tygodniach skupiamy się na przygotowaniu do Wielkiej Ucieczki, która odbędzie się w marcu. Zapraszamy do naszego grona chętnych uczniów. Czuwaj!

  

„Pancerniaki”

Harcerstwo to wspaniała idea i pasja życiowa. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 11LDKP w Żaganiu w dniu 18.10.2019 rozpoczęła swoją harcerską przygodę grupa dzieci z klas III-VI. Wraz z dh Martą Sawicką-Szczesiak oraz dh Mileną Żelazek-Horodyską stworzyli niezwykłą drużynę harcerską o nazwie „Pancerniaki”, kontynuując 10-letnią tradycję związaną z patronem szkoły. Barwami drużyny jest kolor czarny i pomarańczowy. W każdy piątek o 15:30 odbywają się zbiórki, podczas których młodzi adepci poznają piękno braterskiej przygody. Na spotkania są zapraszani goście, którzy przekazują swoją wiedzę i umiejętności. W ciągu kilku miesięcy istnienia drużyny uczestniczyli w wigilii Hufca Żary, prezentowali swoje umiejętności w czasie apelów szkolnych, przeszli szkolenie z musztry i znajomości szyfrów, pierwszej pomocy przedmedycznej. Tę drużynę tworzą niezwykłe dzieci pragnące zdobywać nowe doświadczenia, otwarte na wyzwania i pokonywanie własnych słabości. Cotygodniowe zbiórki zawsze są pełne wrażeń, śmiechu, śpiewu, tańca, zastępowych działań, zagadek, kształtowania własnych postaw i wartości. Zapraszamy w nasze szeregi każdego, kto pragnie przygody, zabawy, przyjaźni i ciekawie spędzonego czasu w przyjaznej atmosferze.

      

Licznik odwiedzin

Miesiąc 498

Ogółem 93694

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
5
1
1
Days
0
1
Hour
5
8
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.