Integracja drogą do samodzielności

Kontynuujemy projekt współpracy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym pt. "Integracja drogą do samodzielności". Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie, w czasie którego wspólnie robiliśmy kartki świąteczne. Poczuliśmy magię świąt. Wspaniała atmosfera zajęć odzwierciedliła się w postaci pięknych kartek .

Apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości

W dniu 12.11.2019 odbył się apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Został przygotowany przez drużynę Pancerniaków oraz p. Anię Pokusę Łach, Oliwię z klasy 7 A i naszego drużynowego  kolegę z PSP nr7 Julka. Tematem występu były dzieci, te które walczyły ramię w ramię z dorosłymi. To one poświęcały swoje życie i przyszłość, by dzisiaj Polska była wolnym krajem.
Opiekunkami dzieci były:p. Milena Żelazek-Horodyska oraz p. Marta Sawicka-Szczesiak.
Serdecznie dziękujemy za piękny występ i zaangażowanie wszystkich osób. Oby już nigdy żadne polskie dziecko nie musiało powiedzieć,, Dziś idę walczyć mamo,,

25. rocznica śmierci gen. Stanisława Maczka

W ramach współpracy między szkołą a 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej ,, Pancerniacy,, uczestniczyli dzisiaj w obchodach 25. rocznicy śmierci gen. Stanisława Maczka. Po oficjalnych uroczystościach zwiedzili salę tradycji oraz wysłuchali historycznych prelekcji.

Światełko pokoju

Pancerniacy przekazali dzisiaj w trakcie mszy w Parafii wojskowej Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu Betlejemskie Światło Pokoju .

Harcerska Wigilia

W czwartek 19.12.2019 r. harcerze uczestniczyli w hufcowej wigilii, którą zorganizowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach. Odebrali Betlejemskie Światło Pokoju, które przekażą w niedzielę o 11:30 w Parafia Wojskowej Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w Żaganiu. Czuwaj!