EDUKACJA PRZEZ SZACHY

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR2 W ŻAGANIU

REALIZUJE  PROGRAM „ EDUKCJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

• Szachy uczą samodzielnego myślenia, a tym samym stymulują kreatywnośćmłodych ludzi i motywują do samodzielnej pracy,
  • Ćwiczą wyobraźnię przestrzenną dziecka,
  • Trening szachowy ukierunkowany jest między innymi na rozwój pamięci wzrokowej,
  • Szachy uczą logicznego myślenia według torów przyczynowo- skutkowych, analizowania sytuacji i wyciągania wniosków,

Dyscyplina ta rozwija takie cechy jak opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość, odwaga.

Uczy radzenia sobie ze stresem i zmęczeniem, skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji.

Przy współpracy z Radą Rodziców zakupione zostały doskonałe szachy ogrodowe do plenerowych pojedynków, które można rozgrywać na świeżym powietrzu wszędzie tam, gdzie jest wystarczająca ilość miejsca do grania. Szachy plenerowe chętnie wykorzystywane są przez naszych uczniów podczas wolnego czasu.