DESIGNED BY OLWEBDESIGN

EDUKACJA PRZEZ SZACHY

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR2 W ŻAGANIU

REALIZUJE  PROGRAM „ EDUKCJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

  • Szachy uczą samodzielnego myślenia, a tym samym stymulują kreatywnośćmłodych ludzi i motywują do samodzielnej pracy,
  • Ćwiczą wyobraźnię przestrzenną dziecka,
  • Trening szachowy ukierunkowany jest między innymi na rozwój pamięci wzrokowej,
  • Szachy uczą logicznego myślenia według torów przyczynowo- skutkowych, analizowania sytuacji i wyciągania wniosków,

 

Dyscyplina ta rozwija takie cechy jak opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość, odwaga.

 

Uczy radzenia sobie ze stresem i zmęczeniem, skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji.

 

Przy współpracy z Radą Rodziców zakupione zostały doskonałe szachy ogrodowe do plenerowych pojedynków, które można rozgrywać na świeżym powietrzu wszędzie tam, gdzie jest wystarczająca ilość miejsca do grania. Szachy plenerowe chętnie wykorzystywane są przez naszych uczniów podczas wolnego czasu.

 

 

 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 669

Ogółem 89760

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
3
9
2
Days
0
8
Hours
3
5
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.