6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.

W polskim kalendarzu zapisany jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy i upominków – to dzień 6 grudnia tzw. Mikołajki. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z Mikołajem dla uczniów naszej szkoły. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcje oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez przedszkolaków.