OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada (poniedziałek)- sprawozdanie

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr2 w Żaganiu

W  dniu 20 listopada wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr2 w Żaganiu przyszli ubrani w pomarańczowo-czarnych kolorach. Każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała kreatywny  plakat o Prawach Dziecka i umieściła  go przed swoim gabinetem. Na lekcjach historii, j.polskiego, l.wychowawczych  przedstawione zostały Prawa Dziecka z wykorzystaniem scenariusza lekcji .

Bez wątpienia- 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań.

Kręci mnie bezpieczeństwo

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” 17 listopada b.r. w naszej szkole gościliśmy Panią Policjantkę Monikę Brodę, która odwiedziła klasy I-III. Funkcjonariuszka przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat bezpieczeństwa dzieci na drogach. Przypomniała nam między innymi o tym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas osoba obca. Pani Policjantka pochwaliła dzieci, za posiadanie dużej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Udowodniliśmy, że potrafimy być odpowiedzialni oraz wiemy jak unikać zagrożeń. Na koniec spotkania każdy z uczniów otrzymał mały upominek w postaci znaczka odblaskowego.

Pola nadzieji

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Pola Nadziei „. Dzieci ze świetlicy klasa IA na rabatce szkolnej posadziła żonkile, które zakwitną na wiosnę. W ten sposób łączymy się z ludźmi cierpiącymi z powodu choroby nowotworowej oraz ich rodzinami.

BEZPIECZNY PRZEJAZD

Bezpieczny przejazd- Szlaban na ryzyko

Dnia 27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko. Przedstawiciel kampanii społecznej Pan Mariusz Olejniczak wraz z przedstawicielami Służby Ochrony Kolei Komendantem Panem Marcinem Jankowskim przedstawili cele kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, którym jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. Uczniowie poznali również zasady działań Służb Ochrony Kolei oraz sprzęt, jaki posiadają podczas codziennej pracy.

Wszystkich rodziców i uczniów zapraszam na stronę internetową www.bezpieczny-przejazd.pl

FONOHOLIZM- zajęcia profilaktyczne

W dniu 26 kwietnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 2 i 3  o tematyce FONOHOLIZM- uzależnienie od telefonów komórkowych przygotowane i przeprowadzone przez Centrum Edukacji i Profilaktyki  DIALOG z Krakowa. Nasi uczniowie zostali uświadomieni jak wiele niebezpieczeństw niesie za sobą nadużywanie telefonów komórkowych i jak łatwo można się od nich uzależnić. W tym samym dniu odbyła się również wywiadówka profilaktyczna dla rodziców naszych uczniów o tematyce FONOHOLIZMU jak również eliminowaniu zachowań agresywnych wśród dzieci i młodzieży.

K.Orman