DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Aktualności

„Boże Narodzenie mimo wszystko”…

21 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przepiękny spektakl jasełkowy pt. „Boże Narodzenie mimo wszystko” przygotowany przez klasę IV c oraz uczennicę klasy VI a Martynę Hawryluk. Nasi wspaniali artyści wystąpili dwukrotnie podczas apelu dla klas 0-3 oraz 4-7. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania wigilijne.

Katarzyna Orman

JASEŁKA

20 grudnia uczniowie klasy IV c oraz uczennica klasy VI a Martyna Hawryluk zaprezentowali spektakl jasełkowy pt. „Boże Narodzenie mimo wszystko” dla nauczycieli, pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zaproszonych gości. Nasi młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem i oczarowali swoim występem zgormadzonych gości. Był to wieczór pełen ciepła, życzliwości  i płynących zewsząd świątecznych życzeń.

Katarzyna Orman

IX Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Pałacu Książęcym w Żaganiu

W środę 13 grudnia w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyło się IX Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych w ramach VIII Żagańskiej Kuźni Talentów. Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowała klasa IV c prezentując spektakl jasełkowy „Boże Narodzenie mimo wszystko” oraz uczennica klasy VI a- Martyna Hawryluk. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie- czego im oczywiście gratulujemy! Szczególne podziękowania należą się  pani Elżbiecie Skowrońskiej za wspaniałe przygotowanie uczniów do występu!

Katarzyna Orman

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie spokój i radość.

Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

życzą Dyrekcja wraz z całą społecznością

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2

im. 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu

 

Znalezione obrazy dla zapytania bombki swiateczne

Ciekawe zajęcia

Uczniowie klas I – III pogłębiają swoje wiadomości na temat segregacji odpadów. Najpierw wszystkie dzieci dowiezione autobusem  odwiedziły Zakład Zagospodarowania Odpadami w Marszowie, po którym oprowadzała nas  i ciekawie przedstawiała cykle prac nad śmieciami, których tak dużo wytwarza się w naszych domach, pani Agnieszka Michałowska. Następnie pani Agnieszka odwiedziła naszą Szkołę, aby przeprowadzić ciekawe zajęcia w każdej klasie na temat „Segregacji odpadów i dbania o środowisko”. Takie lekcje na pewno zapamiętali wszyscy i segregacja śmieci pozostanie nie tylko w pamięci, ale przełoży się na działanie.

                                                                                                                   Małgorzata Moskwa

Halloween w klasie III c

W tym roku wyjątkowo długo obchodziliśmy Halloween. Na początku mamy uczniów przygotowały odpowiedni nastrój w klasie… Wszędzie były pajęczyny, pająki, szkielety, duchy i szyderczo uśmiechające się dynie. Na piątkowe lekcje przyszły czarownice, Śmierć, Drakula, Zombi, kościotrupy, wampiry i nietypowa pani pielęgniarka. W kolejnych dniach natomiast było „strasznie smacznie”.

Marta Susfał

„Śniadanie daje moc”

Jesteśmy szkołą, która bierze udział w programie „Śniadanie daje moc”. Dnia 8 listopada wszystkie oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 przygotowały wspólne śniadanie. Dodatkowym zadaniem dla wszystkich dzieci było zaprojektowanie „Wesołej kanapki dla niejadka”, której nie oprze się żadne dziecko. Było głośno, radośnie, kolorowo - bardzo smacznie i bardzo zdrowo! 

Pamiętajmy - „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!”

Marta Susfał

 

Wycieczka na Policję

 

Uczniowie klasy 3c w dniu 16 listopada 2017 r. odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Żaganiu. St. sierż. Monika Broda z Wydziału Prewencji KPP w Żaganiu pokazała dzieciom najciekawsze pomieszczenia w budynku komendy i przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń i z pewnością wybierzemy się tam na wiosnę.

Marta Susfał

 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 801

Ogółem 61677

Do końca roku szkolnego zostało

1
5
6
Days
1
2
Hours
2
4
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.