UROCZYSTY JUBILEUSZ

W środę 19 września nasza szkoła obchodziła wyjątkowe święto – jubileusz 70-lecia istnienia oraz 10-lecie nadania imienia 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Naszą szkołę tego dnia odwiedziło wielu znakomitych gości. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta, która poprowadził ksiądz kanonik Władysław Tasior. Wszyscy zgromadzeni goście mogli obejrzeć niezwykle wzruszający program artystyczny, ilustrujący historię naszej szkoły. Uczniowie zatańczyli i zaśpiewali a życzeniom i brawom nie było końca. Absolwenci, byli dyrektorzy i nauczyciele a także przyjaciele naszej szkoły mieli okazję by powspominać i przejść się korytarzami naszej szkoły. Wielu z nich odwiedziło naszą Salę Tradycji i odnalazło się na starych fotografiach. Z okazji jubileuszu odsłonięto pomnik przed wejściem do szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców. Związek Żołnierzy Wojska Polskiego za działalność na rzecz wychowania patriotycznego i obywatelskiego uhonorował sztandar szkoły Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZŻWP. Dyrektor Beata Purwiel otrzymała Złoty Medal XXXV-leciaZŻWP.Po oficjalnej części uroczystości można było skosztować pysznej grochówki, zjeść domowe ciasto na boisku szkolnym i obejrzeć sprzęt wojskowy.