KONKURS LITERACKI „MOJA SZKOŁA”

W ramach obchodów 70-lecia naszej szkoły zorganizowany został konkurs literacki, w którym uczniowie klas trzecich prezentowali swoją szkołę. Zwycięzcami konkursu zostali: Kacper Góralczyk, Dawid Michalak, Kinga Twardowska, Nikola Górniak, Milena Mikołajewska i Sandra Dziekciarz. Wszystkie prace będą zamieszczone  w gazetce szkolnej. Zachęcam do przeczytania.

Marta Susfał

70 drzew na 70-lecie PSP2

W bieżącym roku- roku jubileuszu Naszej Szkoły postanowiliśmy postawić szkole żywy pomnik. Sadzimy 70 drzew i krzewów na 70 lecie. Dążymy do tego, aby każda klasa miała pod opieką jeden z gatunków drzew i krzewów. To działanie wspiera Nadleśnictwo Żagań.

Społeczność uczniowska

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI NASZEJ SZKOŁY

W tym  roku obchodzimy 70- lecie jubileuszu powstania naszej szkoły. Z tej okazji  dnia 11.04.2018 r. w ramach lekcji wychowawczej z udziałem absolwentów naszej szkoły mieliśmy gościa. Naszą szkołę odwiedziła pani Wioletta Manyś – Żurawska, która uczęszczała przez 8 lat do tej szkoły. Pani Wioletta opowiedziała dzieciom jak wyglądała nauka w tej szkole 40 lat temu, jak dzieci spędzały wolny czas. Pokazała nam zdjęcia, ciekawostką był kałamarz do atramentu. Opowiedziała również o swojej pracy, jest stomatologiem. Dzieci miały sporo pytań do naszego wyjątkowego gościa. Uzyskały wyczerpujących odpowiedzi. Powtórzyliśmy sobie ważne zasady dotyczące higieny i dbania o jamę ustną i zęby. Spotkanie było udane i ciekawe, a Pani Wioletta była zachwycona naszą szkołą.

Dziękujemy Pani Marzence Chłopek za zrobienie zdjęć z tego spotkania.

Mirosława Celińska

SPOTKANIE JUBILEUSZOWE PRACOWNIKÓW SZKOŁY

Z okazji Roku Jubileuszowego związanego z obchodami 70- lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2  odbyło się wspominkowe spotkanie z emerytowanymi pracownikami naszej szkoły. W auli szkolnej  na potrzeby naszego spotkania stworzyliśmy przytulną kawiarenkę, w której nasi goście mogli przy kawie i słodkim poczęstunku nacieszyć oko programem artystycznym przygotowanym przez naszych uczniów. Po części artystycznej nadszedł czas na wspominki i rozmowy z uczniami i pracownikami szkoły. Jakże miło było powspominać stare czasy.

Katarzyna Orman