DESIGNED BY OLWEBDESIGN

UROCZYSTY JUBILEUSZ

W środę 19 września nasza szkoła obchodziła wyjątkowe święto – jubileusz 70-lecia istnienia oraz 10-lecie nadania imienia 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Naszą szkołę tego dnia odwiedziło wielu znakomitych gości. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta, która poprowadził ksiądz kanonik Władysław Tasior. Wszyscy zgromadzeni goście mogli obejrzeć niezwykle wzruszający program artystyczny, ilustrujący historię naszej szkoły. Uczniowie zatańczyli i zaśpiewali a życzeniom i brawom nie było końca. Absolwenci, byli dyrektorzy i nauczyciele a także przyjaciele naszej szkoły mieli okazję by powspominać i przejść się korytarzami naszej szkoły. Wielu z nich odwiedziło naszą Salę Tradycji i odnalazło się na starych fotografiach. Z okazji jubileuszu odsłonięto pomnik przed wejściem do szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców. Związek Żołnierzy Wojska Polskiego za działalność na rzecz wychowania patriotycznego i obywatelskiego uhonorował sztandar szkoły Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZŻWP. Dyrektor Beata Purwiel otrzymała Złoty Medal XXXV-leciaZŻWP.Po oficjalnej części uroczystości można było skosztować pysznej grochówki, zjeść domowe ciasto na boisku szkolnym i obejrzeć sprzęt wojskowy.

 

KONKURS LITERACKI „MOJA SZKOŁA”

W ramach obchodów 70-lecia naszej szkoły zorganizowany został konkurs literacki, w którym uczniowie klas trzecich prezentowali swoją szkołę. Zwycięzcami konkursu zostali: Kacper Góralczyk, Dawid Michalak, Kinga Twardowska, Nikola Górniak, Milena Mikołajewska i Sandra Dziekciarz. Wszystkie prace będą zamieszczone  w gazetce szkolnej. Zachęcam do przeczytania.

 

Marta Susfał

 

 

70 drzew na 70-lecie PSP2

W bieżącym roku- roku jubileuszu Naszej Szkoły postanowiliśmy postawić szkole żywy pomnik. Sadzimy 70 drzew i krzewów na 70 lecie. Dążymy do tego, aby każda klasa miała pod opieką jeden z gatunków drzew i krzewów. To działanie wspiera Nadleśnictwo Żagań.

  Społeczność uczniowska

SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI NASZEJ SZKOŁY

W tym  roku obchodzimy 70- lecie jubileuszu powstania naszej szkoły. Z tej okazji  dnia 11.04.2018 r. w ramach lekcji wychowawczej z udziałem absolwentów naszej szkoły mieliśmy gościa. Naszą szkołę odwiedziła pani Wioletta Manyś – Żurawska, która uczęszczała przez 8 lat do tej szkoły. Pani Wioletta opowiedziała dzieciom jak wyglądała nauka w tej szkole 40 lat temu, jak dzieci spędzały wolny czas. Pokazała nam zdjęcia, ciekawostką był kałamarz do atramentu. Opowiedziała również o swojej pracy, jest stomatologiem. Dzieci miały sporo pytań do naszego wyjątkowego gościa. Uzyskały wyczerpujących odpowiedzi. Powtórzyliśmy sobie ważne zasady dotyczące higieny i dbania o jamę ustną i zęby. Spotkanie było udane i ciekawe, a Pani Wioletta była zachwycona naszą szkołą. 

Dziękujemy Pani Marzence Chłopek za zrobienie zdjęć z tego spotkania.

                                                                             Mirosława Celińska

Licznik odwiedzin

Miesiąc 521

Ogółem 108061

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
9
4
6
Days
0
1
Hour
2
2
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.