PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ PTAKOM

Wszyscy uczniowie odpoczywają podczas ferii, a nasze „szkolne” przedszkolaki z grup Wiewiórek i Maczków, uczęszczające do oddziałów 5i 6- latków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 11 LDK Panc w Żaganiu pilnują, żeby słabsi też mogli przetrwać zimą. Najpierw poznały przedstawicieli skrzydlatych, które zimują w Polsce. Potem sprawdziły w jakim stanie są karmniki przy szkole i zabrały się do organizacji dokarmiania gili, sikorek, wróbli i jemiołuszek. Rodzice dzieci zaangażowali się w  przygotowanie i dostarczenie  karmy.

Beata Purwiel

Hour