O kopalniach, złożach i górnikach wiemy całkiem dużo!

Przedszkolaki z grup Wiewiórek i Maczków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu przez cały tydzień zgłębiały wiedzę o górnictwie.

A zaczęło się od dinozaurów i ich tajemniczego wyginięcia…

Dzieci poznały teorię powstania złóż surowców w górnictwie. Zmierzyły się z trudnymi warunkami pracy górnika w nieoświetlonej kopalni na którą w mroczny poranek zamieniliśmy całą szkołę. Przedszkolaki wiedzą , jak w laboratorium z węgla powstaje benzyna, plastik, ubrania i leki…. A czwartego grudnia- w Barbórkę podziękowały wszystkim górnikom tańcem oraz śpiewem  oraz wykonały galowe nakrycia głowy dla każdego.

Beata Purwiel

Hour