DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Aktualności

O kopalniach, złożach i górnikach wiemy całkiem dużo!

Przedszkolaki z grup Wiewiórek i Maczków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Żaganiu przez cały tydzień zgłębiały wiedzę o górnictwie.

A zaczęło się od dinozaurów i ich tajemniczego wyginięcia…

Dzieci poznały teorię powstania złóż surowców w górnictwie. Zmierzyły się z trudnymi warunkami pracy górnika w nieoświetlonej kopalni na którą w mroczny poranek zamieniliśmy całą szkołę. Przedszkolaki wiedzą , jak w laboratorium z węgla powstaje benzyna, plastik, ubrania i leki…. A czwartego grudnia- w Barbórkę podziękowały wszystkim górnikom tańcem oraz śpiewem  oraz wykonały galowe nakrycia głowy dla każdego.

Beata Purwiel


 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 521

Ogółem 108061

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
9
4
6
Days
0
1
Hour
5
5
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.