Funkcjonowanie szkoły w czasie pandemii.

Szanowni Rodzice,

Informuję, że od 25 maja 2020 r.  w szkole będą organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki.

W związku z powyższym proszę o deklarowanie potrzeby przyprowadzenia dziecka do szkoły i chęci skorzystania z zajęć opiekuńczo-wychowawczych na dwa dni przed terminem wysłania dziecka do szkoły.

Deklaracje, z podaniem imienia i nazwiska dziecka, a także miejsca pracy obojga rodziców, proszę przesyłać mailowo na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dostarczyć do Szkoły w godz. 8.00 – 15.00.

Liczba miejsc w kl.1-3 będzie ograniczona, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i organu prowadzącego. Grupy mogą liczyć do 6 uczniów, uwzględniając zalecenia GIS. Szkoła może przyjąć najwyżej 36 uczniów w 6 grupach. Bardzo proszę o przemyślenie, czy Państwa dziecko koniecznie musi korzystać z opieki, aby nie zabrać miejsca dziecku, którego rodzice muszą pracować realizując zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

O ostatecznej decyzji o przyjęciu dziecka  zostaną Państwo powiadomieni przez dyrektora.

Rodzicowi dziecka, któremu szkoła nie zapewni opieki, mimo że rodzic wyrazi taką chęć, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy, na dzień dzisiejszy do 07 czerwca 2020 r.

W czasie pracy szkoły obowiązywał będzie rygor sanitarny i odpowiednie procedury odbierania i przyprowadzania oraz pobytu uczniów w szkole.

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu

Dorota Maćkowska

Deklaracja chęci posłania dziecka do szkoły w  PSP nr 2 w Żaganiu -  Pobierz deklarację - plik pdf

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA DZIECI DO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 11 LUBUSKIEJ DYWIZJI KAWALERII PANCERNEJ W ŻAGANIU PODCZAS PANDEMII

1. Rodzic przyprowadzając dziecko nie wchodzi do placówki. Należy należy zadzwonić na numer telefonu 789 081 129 lub 690 885 361. Rodzic nie wchodzi do szkoły.
  2. Dziecko odbierane jest przez  pracownika szkoły w progu wejścia do placówki.
  3. Przy rodzicu dziecko ma mierzoną temperaturę.
  4. Rodzic ma obowiązek wyrazić zgodę na pomiar temperatury, w przeciwnym wypadku pracownik szkoły ma prawo odmówić przyjęcia dziecka.
  5. Po każdym odbiorze dziecka pracownik szkoły dezynfekuje sobie i dziecku ręce

(pracownik – specjalnym płynem antybakteryjnym, dziecko – w łazience myje dokładnie ręce mydłem pod okiem nauczyciela).

1. Dzieci do placówki nie wnoszą żadnych rzeczy z domu.
  2. Do placówki Rodzic może przyprowadzić jedynie zdrowe dziecko.
  3. Dziecko z jakimikolwiek symptomami przeziębienia ( katar, kaszel, wysypka, biegunka, wymioty, itp) będzie odsyłane do domu. Rodzic po telefonie od nauczyciela ma obowiązek odebrać dziecko najszybciej jak to możliwe, nie później niż 60 minut od otrzymania telefonu. W przypadku nieodebrania dziecka, bądź braku możliwości skontaktowania się z rodzicami/osobami upoważnionymi do odbioru dziecka nauczyciel zawiadomi właściwe organy służby zdrowia.
  4. Jeżeli ktoś z domowników przebywa na kwarantannie lub w izolacji obowiązuje bezwzględny zakaz przyprowadzenia dziecka do oddziału przedszkolnego.
  5. Do placówki dzieci należy przyprowadzić nie wcześniej niż 5 minut przed zadeklarowaną przez Rodziców godziną rozpoczęcia pobytu dziecka w szkole.
  6. Rodzic dla dziecka zapewnia maseczkę na czas drogi do/z przedszkola.
  7. Należy unikać przyprowadzania dzieci do szkoły przez osoby powyżej 60 roku życia.

W trakcie przyprowadzania i odbierania dziecka Rodzic musi mieć zasłonięte usta i nos oraz założone rękawiczki jednorazowe.

PROCEDURA ODBIERANIA DZIECI Z  PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 11 LUBUSKIEJ DYWIZJI KAWALERII PANCERNEJ W ŻAGANIU PODCZAS PANDEMII

1. Chcąc odebrać dziecko należy zadzwonić na numer telefonu 789 081 129 lub 690 885 361. Rodzic nie wchodzi do szkoły.
  2. Pracownik szkoły przyprowadzi dziecko Rodzicowi. Temperatura będzie również mierzona dziecku przy wyjściu do szatni przed udaniem się do domu.
  3. Nauczyciele pilnują, by przed opuszczeniem sali dziecko załatwiło potrzeby fizjologiczne.
  4. Rodzic zapewnia dziecku maseczkę zakrywającą nos i usta w drodze z przedszkola do domu.
  5. Dzieci należy odbierać nie później niż do godziny 10.
  6. Należy unikać odbioru dzieci przez osoby powyżej 60 roku życia.