ORSZAK TRZECH KRÓLI

6. Stycznia uczniowie nauczyciele oraz rodzice naszej szkoły uczestniczyli wraz z uczniami żagańskich szkół, mieszkańcami oraz władzami Naszego miasta w ulicznych jasełkach, czyli w II Orszaku Trzech Króli, który po uroczystej Mszy świętej wyruszył ulicami Żagania. Wyruszyliśmy w drogę, jako przedstawiciele niebieskiego królestwa, w niebieskich barwach na czele Króla Baltazara będącego symbolem Afryki. W rolę króla Baltazara wcielił się tata naszego ucznia p. Piotr Pałac, za którym to dumnie podążaliśmy do stajenki.
Uczniowie nasi z radością odegrali scenę powitania Świętej Rodziny w Stajence Żagańskiej, składając dary małemu Jezusowi śpiewając kolędę pod przewodnictwem mamy uczennicy naszej szkoły p. Anny Pokusy-Łach.
Wszystkim serdecznie dziękuję  za udział w tym pięknym, radosnym święcie.

p. Elżbieta Skowrońska