Wycieczka do Przedsiębiorstwa wodociągowego w Żaganiu

Na przełomie października i listopada uczniowie kl. I-III PSP nr 2 w Żaganiu uczestniczyli w wycieczkach do Przedsiębiorstwa wodociągowego - ,, Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje sp.z.o.o. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej wychowanków oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody. Pan przewodnik, który oprowadził nas po zakładzie, opowiedział i pokazał bardzo szczegółowo proces oczyszczania wody. Uczniowie mogli  zobaczyć wiele urządzeń niezbędnych do tego, aby woda nadawała się do picia. Wszyscy mogli sprawdzić, jak działają urządzenia komputerowe, które odgrywają ogromną rolę w całodobowym monitorowaniu czystości  wody, pompowaniu jej i filtracji. Byliśmy również w oczyszczalni ścieków, której zadaniem jest oczyszczanie ścieków pochodzących z okolicznych gospodarstw domowych, bez użycia środków chemicznych. Była to dla nas ciekawa lekcja z zakresu ekologii.

Nauczyciele kl.I-III