Popularyzacja czytelnictwa

W ramach działań promujących czytelnictwo dnia 19 września 2019 r. uczennice śzkoły średniej ( Zespół Szkół Licealnych i Technicznych) czytały uczniom klas 3 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu.  Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały   przygód głównej bohaterki książki ,, Nella mała podróżniczka", poznały dalekie kraje afrykańskie, kulturę, warunki życia afrykańskich dzieci i ich marzenia. Ich uwagę zwrócił bardzo bogaty opis fauny i flory gorącej Afryki. Wspólne czytanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Skrzypek Edyta
Ryży Mirosława