DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Aktualności

Sprzątanie Świata

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu różnych działaniach i programach na rzecz ochrony środowiska. W światowej akcji „Sprzątanie Świata” tradycyjnie bierze udział cała społeczność uczniowska oraz wszyscy nauczyciele pracujący w naszej szkole. Tegoroczne „Sprzątanie Świata 2019” przebiegało pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY”. Głównym celem akcji „Sprzątanie Świata” było posprzątanie najbardziej zanieczyszczonych miejsc na terenie Żagania. Sprzątanie Świata odbyło się 20 września. O akcji dzieci dowiedziały się wcześniej, poinformowani o tym wydarzeniu zostali również ich rodzice. Na lekcjach omówiono szczegóły dotyczące: porządkowania właściwych terenów, odpowiedniego ubioru, bezpiecznego zachowania w czasie sprzątania oraz głównych celów akcji. Każda klasa miała posprzątać wyznaczony wcześniej teren. Dzieci otrzymały rękawice i czarne worki na śmieci dostarczone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych.  Dzieci z klas 0 – III  sprzątały na terenie szkoły, segregowały swoje odpady i składowały wokół stałych pojemników do segregacji. Uczniowie klas IV - VII sprzątali pobocze dróg w okolicach szkoły oraz tereny wokół ogródków działkowych. Wszyscy uczniowie  wywiązali się ze swoich zadań wzorowo. Wśród zbieranych śmieci przeważały opakowania szklane, plastikowe i papierowe, uszkodzone przedmioty codziennego użytku, a także elementy odzieży i obuwia. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne i w Żaganiu będzie coraz mniej porozrzucanych śmieci. Nasi uczniowie zauważyli, że w tym roku śmieci jest mniej niż w latach ubiegłych i wiedzą, jak należy dbać o środowisko. Tego będą uczyć innych, po to, żeby było czysto nie tylko w mieszkaniach, ale  i na zewnątrz.

Małgorzata Moskwa

 

 

Licznik odwiedzin

Miesiąc 696

Ogółem 100430

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
7
0
4
Days
0
2
Hours
0
6
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.