UROCZYSTY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Z-ca Burmistrza Sebastian Kulesza, Naczelnik Oświaty Mariusz Krugły, Ppłk. Dariusz Lesiuk, Ppłk. Paweł Cupa, prezes ŻwiK p. Cyprian Maszlong, Radni p. Dariusz Jadach, p. Tomasz Nowak, inspektor bhp p. Roman Jabłoński, Prezydium Rady Rodziców: Maria Dworska, Monika Jasińska, nauczyciele, emeryci, pracownicy administracji i obsługi. Uroczystość rozpoczął znakomity występ Kwintetu Dętego Orkiestry Wojskowej w Żaganiu. W części oficjalnej Pani Dyrektor Dorota Maćkowska złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji. Program uświetnił występ grupy wokalnej pod kierunkiem p. Jolanty Ginter oraz grupy tanecznej "Zombiaki" prowadzonej przez p. Milenę Żelazek - Horodyską. Spotkanie było okazją do podziękowania fundatorowi nowych strojów dla grupy tanecznej " Zombiaki" - Burmistrzowi Miasta Żagania Andrzejowi Katarzyńcowi, oraz radnym Dariuszowi Jadachowi i Tomaszowi Nowakowi, którzy wspierali tę inicjatywę. Statuetkę "Przyjaciela Szkoły" otrzymali: Burmistrz Miasta Żagania Andrzej Katarzyniec, Z-ca Burmistrza Sebastian Kulesza, Naczelnik Oświaty Mariusz Krugły, p. Piotr Molęda, p. Jacek Kogut, p. Marek Rachwalski, p. Ewa Ziętek, p. Cyprian Maszlong, p. Roman Jabłoński, p. Jan Leszczyński, p. Anna Kosowicz, p. Kamil Łach, ks. Ppłk. Radosław Michniowski. Po oficjalnej części wszyscy udali się na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy pracownikom kuchni oraz p. Ewie i Mariuszowi Gmurom, p. Arkadiuszowi Antczakowi, p.Janowi Leszczyńskiemu i p. Annie Kosowicz. Piękną dekorację uroczystości przygotowały: p. Anna Pokusa - Łach, p. Magdalena Antosz, p. Mirosława Celińska, p. Katarzyna Klorek - Razum.