Pierwszoklasiści na lekcji chemii

12 czerwca klasa VII a przyszła z lekcją chemii do klasy Ia.

Pierwszoklasiści mogli obserwować barwne doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem substancji powszechnie stosowanych w gospodarstwach domowych.

Młodsi uczniowie, dzięki doświadczeniom zaprezentowanym przez starsze koleżanki i kolegów, dowiedzieli się m.in. dlaczego sok z czerwonej kapusty zmienia barwę z fioletowej na zieloną, a także, dlaczego barwa atramentu w gorącej wodzie znika, a po dodaniu octu – pojawia się z powrotem.

Wszystkich zachwycił także pokaz napełniania balonów tworzącym się na oczach widzów gazem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.