Sprzątanie Świata 2018

Tegoroczne Sprzątanie Świata pod hasłem „Akcja segregacja” odbyło się 21 września 2018r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. 11 LDKP w Żaganiu wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły,

Dzieci z klas 0-III z wielkim zapałem przystąpiły do pracy segregując śmieci do worków , sprzątali boisko i teren przyszkolny.  Uczniowie klasy IV i VIII udali się na wyznaczony teren maszerując ulicami Skarbową , Augustynów , Wojska Polskiego , Mickiewicza ,sprzątali Plac Królowej Jadwigi , teren wokół kościoła poewangelickiego.

Uczniowie po zakończonej pracy w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku , udali się wraz z nauczycielami na ognisko piec kiełbaski.

Ewa Gzyl