DESIGNED BY OLWEBDESIGN

Aktualności

AMERYKANIE Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

We wtorek, 27 lutego 2018 r. w naszej szkole gościła dziewięcioosobowa grupa amerykańskich żołnierzy pod wodzą chief’a warrant officera 3 Dwayna Arnolda z 2. ABCT 1 Dywizji Piechoty z Fortu Riley w stanie Kansas, zwanej Sztyletową Brygadą. Do spotkania doszło dzięki rodzicom uczennicy klasy VII A Oliwii, państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Karnickim.
Zajęcia odbyły się w klasie VII A. Zaczęły się wspólnym meczem siatkówki na sali gimnastycznej . Było dużo śmiechu, uczniowie i ich goście świetnie się bawili grając w drużynach mieszanych.
Po meczu były wspólne zabawy w sali nr 28. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali dla gości typowo polskie potrawy – chleb ze smalcem i ogórek kiszony oraz sałatki jarzynowe. Nie zabrakło również słodkości – każdy mógł spróbować sernika upieczonego przez rodziców.
Po poczęstunku odbyły gry i zabawy, ale najbardziej wszystkim podobało się malowanie twarzy. Żołnierze przynieśli barwy maskujące, a uczniowie farby do twarzy.
Po zabawie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły.
Na pożegnanie Amerykanie dostali polskie przypinki, zaś uczniowie przypinki z polsko-amerykańską flagą.
Spotkanie z żołnierzami amerykańskimi było wielkim przeżyciem i świetną lekcją angielskiego dla uczniów klasy VII A.

Iwona Darowska – wychowawczyni VII A

Licznik odwiedzin

Miesiąc 1433

Ogółem 81713

Do końca roku szkolnego zostało

Time passed:
2
1
5
Days
0
7
Hours
2
8
Minutes
           
         
        
Copyright © All rights reserved - PSP Nr 2 w Żaganiu - ℜ2014
Designed by olwebdesign.com

Serwis www.psp2.zagan.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzony na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej szkoły.