AMERYKANIE Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

We wtorek, 27 lutego 2018 r. w naszej szkole gościła dziewięcioosobowa grupa amerykańskich żołnierzy pod wodzą chief’a warrant officera 3 Dwayna Arnolda z 2. ABCT 1 Dywizji Piechoty z Fortu Riley w stanie Kansas, zwanej Sztyletową Brygadą. Do spotkania doszło dzięki rodzicom uczennicy klasy VII A Oliwii, państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Karnickim.
Zajęcia odbyły się w klasie VII A. Zaczęły się wspólnym meczem siatkówki na sali gimnastycznej . Było dużo śmiechu, uczniowie i ich goście świetnie się bawili grając w drużynach mieszanych.
Po meczu były wspólne zabawy w sali nr 28. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali dla gości typowo polskie potrawy – chleb ze smalcem i ogórek kiszony oraz sałatki jarzynowe. Nie zabrakło również słodkości – każdy mógł spróbować sernika upieczonego przez rodziców.
Po poczęstunku odbyły gry i zabawy, ale najbardziej wszystkim podobało się malowanie twarzy. Żołnierze przynieśli barwy maskujące, a uczniowie farby do twarzy.
Po zabawie przyszedł czas na zwiedzanie szkoły.
Na pożegnanie Amerykanie dostali polskie przypinki, zaś uczniowie przypinki z polsko-amerykańską flagą.
Spotkanie z żołnierzami amerykańskimi było wielkim przeżyciem i świetną lekcją angielskiego dla uczniów klasy VII A.

Iwona Darowska – wychowawczyni VII A