DZIEŃ BEZPECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja to inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce DBI od 2005 r. organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu 06 lutego 2018r. obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu  pod hasłem „ Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Tego dnia w całej szkole powstały gazetki z informacjami dotyczącymi właściwego korzystania z internetu. Samorząd Uczniowski już od rana sprzedawał pyszne „Babeczki bezpieczeństwa” wraz z gazetką szkolną „Spoko” specjalnie wydaną na tę okazję. W tym dniu odbył się uroczysty apel przygotowany przez Panią Joannę Timoszyk i klasę VA, zaproszony został gość specjalny sierż. sztab. Monika Broda, która przedstawiła wiele ważnych spraw dotyczących korzystania z sieci.

Przedszkolaki realizowały założenia programu „Mały Miś- Bezpieczny Internet” przygotowany przez Panią Martę Sawicką Szczesiak. W świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w konkursie „Komputer marzeń”. Każdy uczeń tego dnia przyszedł ubrany w niebieskim kolorze.

Bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie i super zabawę.

Milena Żelazek -Horodyska

Day