Zimowisko

ZIMOWISKO 2018

15 uczniów z PSP nr 2 wzięło udział w Półkolonii Zimowej organizowanej na terenie naszej szkoły. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji min. wyjście do kina w Pałacu Książęcym na seans pt. „Dzieciak rządzi”, wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z Survivalu- prowadzone przez p. Elżbietę Rakotoarison, wyjście na Komendę Powiatową Policji, wyjście na Komendę Straży Pożarnej, wycieczka do Muzeum Obozów Jenieckich, wycieczka do Jednostki Wojskowej w Żaganiu oraz  Świętoszowie. Odwiedzili nas również goście z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej prezentując zasady zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz przedstawiciel Urzędu Miasta pan Piotr Puchalski wraz z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji panią Moniką Brodą prezentując film edukacyjny oraz pozycje obronne dot. postępowania w razie ataku psa. Dzieci korzystały również z Sali Zabaw oraz boiska Orlik. Nie zabrakło również zabaw plastycznych i literackich, które przysporzyły dzieciom mnóstwo radości i dobrej zabawy. Na zakończenie zimowiska uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy. Do zobaczenia za rok!!!!

Katarzyna Orman