SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

Dnia 24.10.2017r.- w trakcie wydarzenia w szkole odbyło  się :

• Spotkanie edukatora z dyrektorem szkoły 10:30 - przedstawienie oferty projektu, zaproszenie  do udziału w konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni! .
  • Spotkanie edukatora z uczniami i nauczycielami w auli szkolnej klasy :IA,IB, IIA, IIIA,IIIB,IIIC, IVA, IVB, IVC, połączone z prezentacją filmu i prezentacją podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa uczniów (w tym informacji o tym, gdzie mogą otrzymać pomoc w sytuacjach kryzysowych). Zaprezentowany zostanie konkurs jesteśmy cyfrowobezpieczni!
  •   Warsztaty z uczniami – klasa VA, klasa VB, klasa VIA

- w trakcie warsztatów została podjęta próba odwzorowania realnej sytuacji, z którą spotykały się lub mogą się spotkać dzieci np. w sytuacji sprawca−ofiara (kradzież tożsamości, podglądanie kamerą, podstęp w celu zasubskrybowania płatnej usługi) lub sytuacji często występującej (logowanie się do sieci za pomocą hasła, szyfrowanie korespondencji). Każdy z warsztatów obejmie m.in. film dostosowany do wieku uczniów, quizy sprawdzające wiedzę uczniów, prezentację merytoryczną i grę zespołową.

Wszystkich rodziców i uczniów zachęcam do skorzystania ze strony internetowej www.cyfrowobezpieczni.pl