Spotkanie z pisarką

W piątek, 26 maja uczniowie klas I-VI spotkali się z panią Ewą Kołodziejczyk, autorką książki pt. „Cziczi Jaszczurka z Karaibów”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co skłoniło autorkę do napisania książki, dlaczego tak została nazwana jaszczurka i czemu ma służyć wydanie książki w tak dużym nakładzie. Podczas spotkania poruszony też został temat wolontariatu i charytatywności. W celu zapoznania uczniów z treścią książki autorka przeczytała wybrany przez siebie jej fragment. Pod koniec spotkania był czas na zadawanie pytań, a tych pojawiło się sporo, co świadczyło o dużym zainteresowaniu uczniów. Swoje spotkanie z uczniami autorka zakończyła bardzo ważnym przesłaniem mówiąc, że „w życiu bywa różnie, ale najważniejsze, aby nigdy się nie poddawać i podążać za swoimi marzeniami”. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Marzena Chłopek