PROJEKT „TUTLANDIA”

W czwartek, 11 maja uczniowie klasy III a spotkali się z paniami: Alicją Ptasińską i Bożeną Maksymowicz, bibliotekarkami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu. Panie wprowadziły uczniów do krainy Tutlandii, czytając fragmenty książki Agnieszki Ginko pt. „Tutlandia. Niespodzianki”. Następnie uczniowie wykonali maski z twarzami Tutka i Tutki – bohaterów książki. Po czym cała grupa udała się pod wieżę widokową i po pokonaniu wszystkich schodów dotarła na jej szczyt. Tam po nadmuchaniu balonów i ozdobieniu ich uśmiechniętymi buziami, uczniowie wypuścili je i obserwowali ich lot. Za pokonanie schodów i dotarcie na szczyt wieży każdy uczeń otrzymał dyplom oraz medal, a na regenerację sił słodycze. To było bardzo interesujące i niecodzienne spotkanie z bohaterami książki.

Marzena Chłopek

Day