Witaj wiosno!

21 marca 2017r. żegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Uczniowie klas 0 – III wspólnie z zaproszonymi gośćmi – młodszymi koleżankami i kolegami z miejskich przedszkoli – przeszli barwnym korowodem, prowadzonym przez Marzannę i przystrojonym balonami w kolorach wiosny oraz hasłami zwiastującymi wiosnę do przygotowanego miejsca, aby spalić Marzannę, symbol zimy. W czasie przemarszu każda klasa śpiewała piosenkę o wiośnie. Bardzo cieszyliśmy się, że pogoda nam dopisała, bo nie padał deszcz. Marzanna spłonęła na stosie doszczętnie, a to oznacza, że zima na dobre odeszła od nas,  a  wiosna obejmuje panowanie. Uczniowie klas IV-VI również spotkali się w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się do życia, budzą się zwierzęta i rośliny. My tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę.

I.Moskwa, E. Gzyl

Day